Darmowy Certyfikat SSL w Web-Art

Darmowy Certyfikat SSL w Web-Art

Darmowy Certyfikat SSL dla każdego Klienta, który zamówi u nas stronę, wraz z serwerem.

Od 1 października dla wszystkich obecnych jak i przyszłych naszych Klientów wprowadzamy darmowy Certyfikat SSL. Dlatego dla każdej strony WWW zakupionej w firmie Web-Art Biłgoraj automatycznie instalujemy Certyfikat SSL. Nasi Klienci od dnia dzisiejszego mogą cieszyć się bezpiecznym szyfrowanym połączeniem dla swoich witryn bez dodatkowych kosztów. Strony internetowe bez certyfikatu SSL przeglądarki oznaczają jako „niebezpieczne”. Ponadto witryny, które nie posiadają protokołu HTTPS coraz częściej zniechęcają Klientów do pozostawienia swoich danych osobowych.

Dlaczego Certyfikat SSL jest tak ważny dla naszej strony WWW.

Na samym początku przeglądarki wprowadziły ostrzeżenia przy adresach jako strona bezpieczna / niebezpieczna. Jednak tylko dla witryn gdzie występował system logowania, bądź płatności. Natomiast od października 2017 poszerzono pakiet również dla stron na których występuje formularz kontaktowy. Innymi słowy praktycznie dla większości stron obecnie realizowanych przez firmy designerskie. Certyfikat SSL jest również bardzo ważnym aspektem dla wyszukiwarki Google. Strony, które szyfrowane są protokołem HTTPS z reguły są wyżej pozycjonowane od stron z protokołem HTTP. Dlatego w firmie Web-Art Biłgoraj staramy się tworzyć strony bezpieczne i przygotowane pod SEO oferując Klientom certyfikat bez dodatkowych kosztów.

Certyfikat SSL – co to jest?

SSL – (Secure Socket Layer) to plik komputerowy, cyfrowo podpisany, który pozwala na bezpieczną wymianę danych pomiędzy przeglądarką oglądającego a stroną. Wysłane dane są szyfrowane w taki sposób, aby jedynie odbiorca miał do nich dostęp. Certyfikat SSL używamy również do przesyłania zabezpieczonych e-maili, czy też innych informacji.

Jak rozpoznasz czy strony internetowe ma Certyfikat SSL.

Strony WWW, które nie są zabezpieczone mają przed adresem witryny protokół http://(HyperText Transfer Protocol). Obecnie dostępne przeglądarki obok adresu wyświetlają również informację odnośnie aktualnego połączenia. W przypadku braku certyfikatu SSL strona wyświetla nam znak (i). Klikając na niego, ukaże nam się informacja „Połączenie nie jest bezpieczne”.

Strony internetowe, które są zabezpieczone mają przed adresem witryny protokół https:// (Secure HTTP). Przeglądarka pokaże nam również ikonę kłódki na początku adresu. Klikając na nią, również pokaże nam się informacja w zależności od przeglądarki „Zabezpieczone połączenie” lub „Połączenie jest bezpieczne”.

Podczas zakupu strony WWW – zwracajmy uwagę na oferowany Certyfikaty.

Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014. 1182) jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych swoich klientów. Musimy o tym pamiętać prowadząc własne strony internetowe czy też sklepy. Jednak w większości firm hostingowych oferowane certyfikaty są dodatkowo płatne do każdej domeny. Zamawiając stronę wraz z zakupem serwera w firmie Web-Art Biłgoraj certyfikat otrzymacie bez dodatkowych opłat. Certyfikat ważny jest przez cały okres użytkowania serwera.