Web-Art – responsywne strony

Web-Art – responsywne strony

Responsywne strony www w Web-Art Biłgoraj – co to jest?

Dzisiaj w Web-Art Biłgoraj postanowiliśmy napisać kilka słów o zagadnieniu „Responsywne strony„. A także dlaczego firmy decydujące się na własną witrynę www powinni zwracać na nią szczególną uwagę. Może na początek wyjaśnijmy sobie czym w ogóle jest responsywność w przypadku strony www? Oznacza ona stronę internetową, która automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu na którym jest wyświetlana.

Dlaczego podczas zakupu powinniśmy zwracać uwagę na responsywne strony internetowe.

Czasy w których strony internetowe wyświetlaliśmy na 15 calowych monitorach kineskopowych bezpowrotnie minęły. Dzisiaj prawie każdy posiadacz telefonu komórkowego typu Smartphone posiada również dostęp do szybkiego internetu w swoim telefonie. Spora część ludzi z punktu widzenia wygody użytkowania ze stacjonarnych komputer, przesiadła się na laptopy. To pokazuje jak na przestrzeni 10-15 lat nasz świat się zmienia. Wraz ze zmianą technologii, zmieniają się również strony www. Dlatego już teraz wiele firm na rynku zajmujących się tworzeniem stron internetowych stara się wprowadzać oferty w pełni responsywnych witryny www.

Plusy jakie dają responsywne strony internetowe.

  • podczas zakupu strony internetowej, Klient otrzymuje stronę www dostosowaną do wszystkich urządzeń. Dzięki temu nie musi inwestować w wersję mobilną strony.
  • większa i szybsza możliwość wyświetlenia strony internetowej przez Twoich Klientów. Dzięki temu docierasz do większej ilości osób, które mogą bez problemu wyświetlić Twoją witrynę www na swoich urządzeniach.
  • responsywne strony, jak już pisaliśmy sama dostosowuje się do urządzenia na którym ją wyświetlamy. To powoduje, że jest ona również dużo bardziej czytelna od standardowej strony internetowej na urządzeniach mobilnych. Przejrzenie Twojej strony nie będzie uciążliwe dla odbiorcy.
  • zdecydowanie większy ruch na Twojej stronie co przekłada się na pozycjonowanie witryny w rankingach Google.
  • dzięki responsywnej witrynie www wyprzedzasz swoją konkurencję, która np. jeszcze nie posiada takiego rozwiązania.
  • elastyczność odwiedzin strony internetowej. Osoba zainteresowana Twoją witryną może dosłownie w każdym momencie wyświetlić ją na swoim urządzeniu. Nie potrzebuje do tego komputera, czy też laptopa.
  • oszczędność czasu i pieniędzy. Twoja strona www wyświetla się częściej. Dociera ona do większej grupy zainteresowanych a co za tym idzie Ty potrzebujesz mniej czasu i pieniędzy na dodatkowe reklamy.

Responsywne strony internetowe – podsumowanie

Jak widzicie. Posiadanie w pełni responsywnej strony internetowej niesie za sobą bardzo dużo korzyści. Podczas zakupu stron pamiętajcie o responsywności. Firma Web-Art Biłgoraj podczas tworzenia stara się aby witryny przez nas zrealizowane były przejrzyste, intuicyjne a także responsywne. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na własną stronę www, mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji. Web-Art zaprasza do współpracy. Znajdziecie nas oczywiście w mieście Biłgoraj.