Web-Art Biłgoraj start.

Web-Art Biłgoraj start.

Web-Art Biłgoraj jak to się wszystko zaczęło.

To był chyba listopad 2013 roku. Ja. Jako zapalony motocyklista pochodzący z niewielkiego miasteczka w województwie lubelskim o nazwie Biłgoraj z niecierpliwością oczekiwałem na koniec martwego sezonu motocyklowego. Podczas długich wieczorów spędzanych z rodziną wpadła mi do głowy pewna myśl. Połączę przyjemne z pożytecznym i zbuduje stronę. Tak! Zaprojektuje witrynę internetową o tematyce motocyklowej. Jeszcze wtedy moje wyobrażenia o dziedzinie „strony WWW” było bardzo małe. A myśl o firmie Web-Art Biłgoraj nawet nie przychodziła do głowy. Długo jednak nie czekając zabrałem się do roboty. Nie wiedziałem kompletnie od czego mam zacząć i jak to ugryźć? Co prawda z komputerami nigdy nie byłem na bakier. Nawet będąc nastolatkiem pomagałem ogarniać sprzęty moich kolegów a na studiach jako kierunek wybrałem informatykę. No, ale to nie to samo. Tutaj potrzebowałem o wiele wiele więcej. Począwszy od pomysłu strony, przez projekt i przygotowanie graficzne witryny, skończywszy na publikacji w internecie.

Pierwsze przygotowania do budowy strony www.

Następnego dnia. Poprosiłem kolegów z mojej motocyklowej rodziny o zebranie i wyselekcjonowanie materiałów na naszą stronę www. Ja tymczasem zacząłem zastanawiać się nad środowiskiem w jakim zbuduje moją pierwszą witrynę. Spośród wszystkich dostępnych CMS-ów wytypowałem dwa. Wybór padł na Joomle i WordPressa. Po przeczytaniu kilkunastu komentarzy co jest lepsze do tworzenia stroy www, natrafiłem na pewien ciekawy wpis. Dzisiaj z perspektywy czasu już nie pamiętam gdzie go znalazłem, natomiast ktoś bardzo na chłodno zrobił porównanie tych obu CMS-ów. Fokusując przesłanie: wg artykułu Joomla lepiej się sprawdza dla mocno rozbudowanych stron i portali. WordPress natomiast jest mniej skomplikowany dla początkującego użytkownika ma więcej rozszerzeń i dobrze radzi sobie z blogami. Po przeczytaniu artykułu dałem szanse Joomla. Chcieliśmy stworzyć coś więcej niż tylko strony internetowe. W przyszłości miało powstać biłgorajskie forum, czat itd.

Zaczynam projekt strony www! Jeszcze bez Web-Art Biłgoraj.

Krok za krokiem tydzień po tygodniu powstawało coś co powoli zaczęło przypominać stronę www. Oczywiście ucząc się i poznając interface Joomla wiele razy błądziłem dlaczego to tak a nie inaczej. Wielokrotnie również stawałem przed ścianą a jedynym rozwiązaniem było mozolne na tamten okres wyszukiwanie rozwiązań w sieci poprzez wątki i tutoriale. Jednak sukces rodzi się w cierpieniu. Paradoksalnie, pomimo trudności z wieloma rzeczami budowa witryny zaczęła sprawiać mi satysfakcję i zadowolenie. Być może dlatego, że jako tematykę na swoją pierwszą stronę wybrałem coś co bardzo kocham – motocykle. Po kilku tygodniach strona była gotowa do publikacji. Nigdy nie zapomnę dnia kiedy udało się ją z powodzeniem wrzucić do sieci.

Czas na Web-Art Biłgoraj i strony WWW.

Po publikacji strony czułem ogromną satysfakcję. Jednak po kilku dniach od zakończenia budowy witryny zacząłem czuć jakiś taki wewnętrzny niedosyt. Czułem, że strony internetowe to jest to co chciałbym robić w życiu. Wiedziałem, że moja wiedza jako raczkującego webmastera jest bardzo niewielka i że przede mną długa drogi nauki. Po kilku latach odkrywania krainy WWW, przyszedł czas na założenie własnej działalności w naszym małym mieście. Nazwa padła na Web-Art Biłgoraj.

Dzisiaj patrząc na to z perspektywy kilku lat nie myliłem się. Rynek design-erski witryn internetowych na świecie z roku na rok bardzo mocno się zmienia. Dlatego musisz non-stop się uczyć poszerzając swoją wiedzę o nowe rozwiązania. Patrząc jednak na to z drugiej strony, również każdego dnia zbierasz nieoceniony bagaż doświadczeń, który później owocuje w elastyce podczas projektowania.